EN FANATİK TRİBUN HANGİ TAKIMIN

Türkiye’de en fanatik taraftar kimde?

Beşiktaş’ta

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından düzenlenen ve müsabakalardaki güvenlik organizasyonlarının tartışılacağı ve 3-4 Ocak tarihleri arasında Antalya’da yapılacak olan “Çözüme Doğru II” semineri öncesi Emniyet Genel Müdrülüğü Güvenlik Daire Başkanlığı tarafından bir rapor hazırlandı. Futbol Federasyonu’na sunulan ve Antalya’da tartışılacak olan rapora göre Türkiye’de en fanatik taraftar Beşiktaş’ta bulunuyor. Siyah beyazlı takımı Bursaspor, Ankaragücü, Galatasaray, Göztepe, Karşıyaka, Diyarbakırspor, Mardinspor, Fenerbahçe gibi takımlar takip ediyor.

Fanatik taraftarların dökümü çıkartılacak

Türkiye Futbol Federasyonu ve Emniyet Genel Müdürlüğü işbirliğiyle oluşturulan “Futbolda Şiddet ve Düzensizliği Önleme Platformu”nun ikincisi olan toplantıya tüm profesyonel lig kulüplerinin temsilcileri ile 81 ilin çevik kuvvet şube müdürü katılacak. Toplantıda emniyetin tesbit ettiği 40’a yakın takımın fanatik taraftarlarının dökümü çıkartılacak. Emniyet Federasyon’dan ve kulüp yetkililerinden bu konuda kendilerine destek vermesini isteyecek.

Tüm taraftar grupları başlarını tesbit edildi

Emniyet Antalya’daki toplantıda ayrıca güvenliğin sağlanması için, profesyonel düşünceyle, futbol federasyonundan para da talep edecek. Sistem oturduktan sonra da emniyet geri çekilecek ve görev özel güvenlik birimlerine teslim edilecek. Polis sadece stad dışında tedbir alacak. Emniyet ayrıca deplasmana giden taraftar gruplarının da kendilerine bildirilme şartı getirmeyi planlıyor. Tüm taraftar grupları başlarını tesbit eden emniyet, il dışına giden taraftar otobüslerine, ulaşacakları yere kadar eskort yapacak.

Teksas – Çarşı gerginliği son bulacak mı?

Geçtiğimiz haftalarda spor kamuoyunu meşkul eden Bursaspor – Beşiktaş taraftarı arasındaki gerginlik son dönemde son bulmuş gibi görünüyor. Bu iki taraftar grubunun TÜRKİYE’NİN EN FANATİKLERİ sıralamasında ilk ikide yer almaları çok da şaşırtıcı olmadı. Beşiktaş’ın eski hocası Ertuğrul Sağlam’ın Bursaspor’a transfer olması aradaki soğumuş gerginliği ne şekilde etkileyeceğini zamanla göreceğiz…

Advertisements

Tags: , , , , , , ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s


%d bloggers like this: