BARACK OBAMA’NIN YEMİN TORENİ GORUNTULERİ VİDEOSU İZLE

Amerika Birleşik Devletleri’nin
ilk siyahi başkanı Barack Obama’nın bugün başkanlığı Pushtan

devraldığı gün ve yemin töreni görüntüleri ve videosu yayınlandıktan sonra akabinde direkman sitemizde yer alacaktır.umarım
ortadoğuya barış gelir gibi saçmalıkar söylemeyecğim bi s.k yapamayacak çünkü.İnşallah diyelim biz yine de hadi hayırlı işler

Barack Obama’nın Yemin Töreni Görüntüleri İçin
Resim Galerisi:

 

Obama konuşmasına öncelikle kendisine verilen güvenden dolayı teşekkür ederken ikini teşekkürünü Başkan Bush’a yaptı. Bush ayrıca devir teslim törenine gösterilen ilgiden dolayı da teşekkür etti. Obama konuşmasında özellikle ABD’nin şu anda kriz içerisinde bulunduğunu teröre karşı savaş verdiklerini ve ekonomik zarara uğradıklarını belirtti.

ABD’nin ilk siyah başkanı olarak ülke tarihine geçen Barack Hussein Obama, terörizme karşı savaşta kararlılığın gevşemeyeceğini ve amacını terörle elde etmeye çalışanların yenileceğini söyledi.

Obama, ABD Başkanı sıfatıyla ilk konuşmasında, Müslüman dünyaya da seslendi ve ”İlerlemek için ortak çıkarlar ve karşılıklı saygıya dayalı yeni bir yol arıyoruz” dedi.

Obama, batıdaki toplumları suçlayan liderlere de seslenerek, ”Unutmayın ki halklarınız sizi, yıktıklarınızla değil, inşa ettiklerinizle hatırlayacak” dedi.

ABD Başkanı Obama, ”Hayat tarzımız için özür dilemeyeceğiz veya savunmamızı gevşetmeyeceğiz. Amacını terörle elde edenlere karşı kararlılığımızı güçlendireceğiz ve onları yeneceğiz” diye konuştu.

ABD’nin, dünyada herkes için eşitlik, barış isteyenlerin dostu olduğunu ve liderlik etmeye hazır bulunduğunu belirten Obama, ”Sadece güç bizi koruyamaz. Canımızın her istediğini yapamayız” ifadesini kullandı.

Obama’nın konuşmasında, ülkenin ilk siyah başkanı olmasının etkisi de görüldü. Washington’ı dolduran, çoğunluğu siyah geniş kalabalıklara seslenen Obama, ”babasına 60 yıl önce lokantada hizmet verilmeyen bir adamın”, Beyaz Saray’a çıkarak yemin etmesinin önemine işaret etti.

Konuşmasına, Amerikalılara, ”Bugün burada, önümüzdeki sınavın farkında olarak alçak gönüllülükle duruyorum” sözleriyle seslenerek başlayan Obama, bu görev için minnettar olduğunu ve atalarının yapmış olduğu fedakarlıkların farkında bulunduğunu ifade etti.

Obama, ABD’nin eski Başkanı olan George W. Bush’a da geçiş döneminde göstermiş olduğu işbirliği dolayısıyla teşekkür etti.

Konuşmasında gerçekçi üslup kullanmaya özen gösteren Obama, ”Ülkemiz bir krizin ortasında. Ülkemiz savaşta. Ekonomimiz ciddi biçimde zayıfladı” dedi.

Bazılarının kafasında, ABD’nin artık düşüşe geçtiği, bunun kaçınılmaz olduğu yönünde bir korku olabileceğine işaret eden Obama, önünde ne kadar büyük güçlükler olursa olsun, bunların üstesinden gelineceği mesajı verdi. Obama, ”Bugün burada toplandık. Çünkü, korku yerine umudu seçtik” ifadesini kullandı.

ABD’nin ”yeniden inşasına” başlanması gerektiğini de belirten Obama, seçim kampanyasının da mesajı olan, ”We can do”, (Yapabiliriz) mesajını da vurguladı. Bazılarının, çok idealist planlara sahip olduğunu ve sistemin, bu planları aynı anda kaldırmayacağı yönünde eleştiride bulunduğunu hatırlatan Obama, ”Ancak onların altından artık zemin kaydı” dedi.

İŞTE OBAMA’NIN YAPTIĞI TARİHİ KONUŞMA

1

2

OBAMA’ya EDİLEN DUA

Haberin içerik kısmı ile ilgili büyük çoğunluk haber7.com’dan alınmıştır.Diğer ksıımlar webden araştırma ve benim yorumum vesairdir.

Advertisements

Tags: , , , , , , , , ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s


%d bloggers like this: