İsimsiz Kahramanlar(Inglorious Basterds) Filmi


İtalyan asıllı yönetmen Enzo Girolami Castellari‘nin 1978 yapımı olan “Quel Maledetto Treno Blindato” adlı filminin tekrar beyazperdeye uyarlaması olan “İsimsiz Kahramanlar” (Inglorious Basterds), sinema dünyasının iki usta ismini Brad Pitt ile Quentin Tarantino’yu ilk kez bir araya getirdi. Brad Pitt’in Naziler’e karşı Yahudi direnişçilerini örgütleyen Teğmen Aldo Raine’yi canlandırdığı film, Haziran 2009’da dünya sinemalarında gösterilmeye başlanacak.

Filmin başrollerinde Brad Pitt’e Diane Kruger, Mélanie Laurent, Christoph Waltz, Daniel Brühl, Eli Roth, Samm Levine, B.J. Novak, Til Schweiger, Michael Fassbender ve Mike Myers eşlik ediyor.

Yapımcılığını Oscar adayı yapımcı Lawrence Bender’in gerçekleştirdiği film, İkinci Dünya Savaşı’nda geçiyor.

KONUSU
Alman işgali altındaki Fransa’da başlar. Çok sevdiği ailesinin, Nazi Albay Hans Landa (Christoph Waltz) tarafından katledilmesine tanıklık eden Shosanna Dreyfus (Melanie Laurent) adlı kadın, katliamdan kılpayı kurtularak Paris’e kaçar. Orada sinema salonu sahibi ve işletmecisi olarak yeni bir kimlik edinir.

Aynı günlerda Avrupa’nın başka bir köşesinde Teğmen Aldo Raine (Brad Pitt), Yahudi askerler tarafından kurulan bir grubu düşmana karşı misilleme yapma amacıyla organize etmektedir. Düşmanları tarafından “Piçler” yakıştırmasıyla bilinen Raine’ın grubu, Nazi Almanyasının önde gelenlerine zarar verme misyonunu üstlenmiştir. Bu amaçla, Alman sinema oyuncusu ve gizli ajan Bridget Von Hammersmark (Diane Kruger) ile işbirliği yaparlar. Shasoanna’nın kendi intikamını alma planlarını yaptığı bir sinema salonunun çatısı altında hepsinin kaderleri kesişecektir.

KÜNYE
Yapım : 2009, ABD
Tür : Aksiyon / Dram / Macera / Savaş
Yönetmen : Quentin Tarantino
Senaryo : Quentin Tarantino
Oyuncular : Brad Pitt, Simon Pegg, Mike Myers, Eli Roth, Diane Kruger, Samuel L. Jackson, Maggie Cheung, Daniel Brühl, Til Schweiger, Samm Levine, B.j. Novak, Sylvester Groth, Denis Menochet, Mélanie Laurent, Christoph Waltz
Yapımcı : Quentin Tarantino, Lawrence Bender, Harvey Weinstein, Bob Weinstein
Görüntü Yönetmeni : Robert Richardson
Gösterim Tarihi : Haziran 2009

(NTV)

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s


%d bloggers like this: